--- · ژوئن 26, 2024 0

آزمایش آستانه ادراکی سوسو – آزمایش سنجش ادراک سوسو (دو نمونه گزارش کار)

دانلود آزمایش آستانه ادراکی سوسو – آزمایش سنجش ادراک سوسو (دو نمونه گزارش کار)

آزمایش آستانه ادراکی سوسو – آزمایش سنجش ادراک سوسو (دو نمونه گزارش کار)

آزمایش آستانه ادراکی سوسو - آزمایش سنجش ادراک سوسو (دو نمونه گزارش کار)

دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایل docx
حجم فایل 1.282 مگا بایت
تعداد صفحات 17
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

گزارش کار آزمایش ادراک سوسو

تعداد صفحات: 17 (دو نمونه گزارش کار)

نوع فایل: WORD

+فایل هدیه: نمونه سوم آزمایش آستانه ادراکی سوسو

فهرست مطالب نمونه اول:

چکیده

مقدمه

تعریف آستانه‌ها

روش‌های تعین آستانه‌ی مطلق

نور و بینایی

توضیح آزمایش

وسایل لازم برای آزمایش

روش کار

نتایج

تحلیل

منابع

فهرست مطالب نمونه دوم:

خلاصه

مقدمه

وسایل آزمایش

اجرای آزمایش

نتایج و تحلیل آن

بخشی از متن نمونه اول:

روش کار

آزمودنی چشمان خود را روی محل دید قرار داده و به داخل جعبه نگاه می‌کند. آزمون‌گر بعد از روشن کردن دستگاه و روشن شدن لامپ درون جعبه، از آزمودنی می‌خواهد تا همان‌طور که درون جعبه را می‌بیند، با دست خود فرکانس لرزش نور را تنظیم کند و نقطه‌ی آستانه‌ی ادراک سوسوی خود را بیابد. سپس به آزمون‌گر بگوید تا نتیجه را ثبت کند. این کار را حدّاقل10 بار برای هر آزمودنی انجام می‌دهد.
ما در این آزمایش با توجّه به کمبود وقت و محدود بودن تعداد آزمودنی‌هایمان به حدّاقل اکتفا کرده و این آزمایش را بر روی 3 نفر که یکی از آن‌ها خودِ آزمون‌گر می‌باشد امتحان کرده‌ایم. هر آزمودنی می‌بایست بیست بار این عمل را تکرار کند و نتیجه را به آزمون‌گر اعلام نماید. به این صورت که ابتدا وقتی دستگاه روشن می‌شود نور داخل جعبه تقریباً با فرکانس 30 الی 40 هرتز در حال سوسو کردن است. این بدین معناست که آزمودنی حتماً می‌تواند در اوّلین بار چشمک زدن لامپ را ببیند. او می‌بایست این بیست مرحله را به دو بخش ده تایی تقسیم کند و به صورت یکی در میان یعنی، یکی از کمترین حدّ فرکانس و دیگری از بیشترین حدّ فرکانس این آزمایش را انجام دهد تا بیست مرتبه به پایان رسد و هر بار می‌بایست نتیجه را به آزمون‌گر اعلام کند تا او این نتایج را ثبت نماید. متوسّط آستانه‌ی ادراک سوسو تقریباً چیزی معادل 42 هرتز می‌باشد که این نتیجه را باید با آزمایش‌های بسیار زیاد بر روی آزمودنی‌های گوناگون انجام داد.

دستگاهی که به وسیله‌ی آن می‌توانیم آستانه‌ی ادراک سوسو را در افراد اندازه گیری کنیم، دستگاه اندازه‌گیریِ بسامد سوسو نام دارد.

این دستگاه آستانه‌ی ادراك یك منبع نوریِ چشمك‌زن را به صورت دیجیتال اندازه‌گیری می‌كند و برای انجام آزمایش آستانه‌ی مطلق و اختلافی به كار می‌رود.

نتایج

نتایجی که بنده از گرفتن این آزمایش از آزمودنی‌ها به دست آوردم به شرح زیر می‌باشد که در جدولی تنظیم شده است:

بخشی از متن نمونه دوم:

وسایل آزمایش

دستگاه سوسوزن الکترونیک مدل RT-783

که قابلیت تفکیک فرکانس یک هرتز را دارد

اجرای آزمایش

این آزمایش در ساعت هفت و نیم بعد از ظهر در آزمایشگاه روانشناسی ……. اجرا شد و این در حالی بود که اکثر دانش پژوهان به دلیل فعالیت روز مرّه خسته بودند و طبیعتاً این خستگی در کیفیت آزمایش تأثیر می گذارد از این جهت که میزان هشیاری انسان در تعیین دقیق درجۀ دستگاه مؤثر است

پس از اینکه دستگاه روشن شد آزمودنی از طریق چشم به نور مقابل متمرکز نگاه می کند (در حالیکه یک منبع نور ثابت با نور ملایم مشاهده می شود.

دانلود پرسشنامه

دانلود طرح درس روزانه

آزمایش آستانه ادراکی سوسو – آزمایش سنجش ادراک سوسو (دو نمونه گزارش کار)