علوم انسانی · ژوئن 26, 2024 0

پاورپوینت زندگی نامه حضرت زینب

دانلود پاورپوینت زندگی نامه حضرت زینب

پاورپوینت زندگی نامه حضرت زینب

پاورپوینت زندگی نامه حضرت زینب

دسته بندی علوم انسانی
فرمت فایل ppt
حجم فایل 921 کیلو بایت
تعداد صفحات 24
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

پاورپوینت زندگی نامه حضرت زینب

شامل 24 اسلاید درقالب پاورپوینت و قابل ویرایش

فهرست برخی از مطالب:

تولد زینب:

کنیه:

عصمت آن حضرت:

شعر مرگ :

و… .

بخشی از متن فایل پاورپوینت:

تولد زینب:

زینب(س)دختر بزرگ ساقی کوثرو بانوفاطمه زهرا(س) به روایت معقولتر در کتاب بحرالمصائب در اول یا اوایل شعبان سنه شش هجرت و دو سال بعد از تولد برادر بزرگوارش سیدالشهدا متولد شدند.( در طرازالمذهب حدسا ولادت این حضرت را در ماه رمضان چند روزی مانده سنه نهم هجری که پیامبر به سفر تبوک رفته بود و علی در مدینه بود دانسته اند.)در روایت دیگر تولد آن حضرت را پنجم جمادی الاول سنه پنجم آورده اند.

نام زینب:

نام زینب یا ماخوذ از ”زنب“است از باب ”فرح“یعنی فربه شد. و یا این که به اصل خود باشد به معنی درخت خوش بوی نیکو منظر(در استعارات عرب اشخاص بزرگ را به شجر تعبیر می کنند) و یا این که ”زین اب“ بوده است یعنی زینت پدر که اعتبار همین معنی تعبیر از آن مخدره نموده “زین ابیها“ در مقابل ”ام ابیها“ و این خالی از وجهه نیست.

کنیه:

کنیه آن حضرت ”ام کلثوم“ است و این موضوع هیچ منافاتی ندارد با این که نام خواهر بزرگوار و والااخترشان ام کلثوم بوده است. چرا که بسیار اتفاق افتاده است که یک کنیه و لقب را به چند خواهر و یا برادردهند.چنانچه امام حسین(ع) به سبب اخلاص فراوانی که به پدر بزرگوارشان داشتند نام سه پسر خود را ”علی“ گذاشتند و برای رفع اشتباه آنها را مقید به ”اکبر“ و “اوسط“ و ”اصغر“ فرموده بودند.

القاب آن حضرت:

آن حضرت مزین به القاب بی شماری هستند از جمله آنها میتوان به:محدثه موثقه عابده مخبره کامله نائبه الزهرا محبوبه المصطفی صدیقه الصغری شریکه الحسصن سید الشهدا مظلومه وحیده فاضله زاهده عاقله ناموس الکبری و ……. اشاره کرد.

دانلود پرسشنامه

دانلود طرح درس روزانه

پاورپوینت زندگی نامه حضرت زینب